İlişki ve Aile Terapisti - MFT - Ebru Tuay Üzümcü / Kendi Kendime
Ebru Tuay Üzümcü / Kendi Kendime

PaylaştıkçaHem özel hayatım, hem de meslek hayatımda defalarca gördüm ve yaşadım ki, paylaşmak çoğaltıyor. Paylaşmayı öğrenmek erkenden başlıyor, korkup da annemin kucağına atınca kendimi korkumu paylaşmış oluyorum. Ya da kahkahalar ile gülerken yanımdakiyle birlikte neşeyi paylaşıyoruz.Okuduğum bir yazıyı paylaşım sitelerine koyarak paylaşıyorum.

Bazen aileye bir kardeş katılınca başlıyor paylaşmak, bazen okula …

Devamını oku >

Bir Benlik Yaşamcık İçi Dolu TurşucukYaşıyoruz da, yaşamın içinde ne kadar varız düşünüyor muyuz? Kaderin en büyük ortağı kendimiziz, biliyor muyuz?


Devamını oku >

Gezegenler ve UydularYaşarken bir uydu olarak değil, kendimiz bir gezegen olarak yaşamanın sahiciliğine ihtiyaç var.

Hele ki, bizimkisi gibi belirsizliğin yaşamın doğal ve esas bir parçası olduğu bu coğrafyada. Evdeki hesap çarşıya uymaz, neye niyet ederiz kısmette ne çıkar ve tüm bunlar kolaylıkla bir tuzak halini alabilir. Tuzak şudur: Birey kendini önemsiz hisseder. …

Devamını oku >

YolculukYolculuk, hayalini kurmaktan,üzerine düşünmekten,planlamaktan, hazırlık yapmaktan ve deneyimlemekten en çok hoşlandığım şeylerden biri. Benim için her yolculuk bir macera. Yeni keşiflerin üzerindeki örtüyü açmak, heyecan ve hayretle kalbimin çarpması demek. Olasılıkları hayatıma katmak, kendimi daha iyi tanımak, dünyayı anlamak için bir fırsat. 

Yolculuk filmlerini severim. Hayatı, ilişkileri, insanın fiziksel ve fikirsel …

Devamını oku >

Sayfa [1] 2 3 4